تبلیغات
قالب وبلاگ - عربستان دیه شهدای مسجدالحرام را پرداخت می کند/ به شایعات توجه نکنید

عربستان دیه شهدای مسجدالحرام را پرداخت می کند/ به شایعات توجه نکنید

یکشنبه 11 تیر 1396 02:01 ب.ظ

 

عربستان دیه شهدای مسجدالحرام را پرداخت می کند/ به شایعات توجه نکنید • نیسی

 • عربستان دیه شهدای مسجدالحرام را پرداخت می کند/ به شایعات توجه نکنید • نیسی
  714241 427 عربستان دیه شهدای مسجدالحرام را پرداخت می کند/ به شایعات توجه نکنید

  سرپرست حجاج ایـــرانی با اشاره به توافقنامه امضا شده با وزارت حج عربستان درباره حج امســال، گفت: در این توافقنامه کشور میزبان حفظ حرمت، عزت و امنیت زائران ایـــرانی را پذیرفـــــته و جای نگرانی وجود ندارد.

  به نقل ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در ادامه برنامه‌های سفر به اســتان گیلان، در دیدار با آیت‌الله زین‌العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت، چگونگی راه‌اندازی و انجام مقدمات سفر زائران ایـــرانی در حج ۹۶ و روند امور در حوزه‌های فرهنگی و اجرائی را تشریح کرد.

  وی با اشاره به توافقنامه امضا شده با وزارت حج عربستان درباره حج امســال اظهار داشت: در این توافقنامه کشور میزبان حفظ حرمت، عزت و امنیت زائران ایـــرانی را پذیرفـــــته و جای نگرانی وجود ندارد.

  نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفـــــته در رابطه با دو حادثه مسجدالحرام و منا افزود: سعودی‌ها اعلام کرده‌اند که دیه شهدای مسجدالحرام را پرداخت خواهند کرد و پرونده فاجعه منا نیز در حال پیگیری اســت و با توجه به ارســال مستندات جمهوری اسلامی ایـــران برای طرف سعودی، امیدواریم آن هم به نتیجه برسد و بتوانیم با اخذ دیه شهدای منا بخشی از آلام بازماندگان را بکاهیم.

  سرپرست حجاج ایـــرانی ادامه داد: متاسفانه گاهی در فضای مجازی اخبار به گونه‌ای منتصــویر می‌شود که واقعیت ندارد و شاهد تحریف و انتشار مطالب کذب هستیم که اصل فریضه حیاتی و بی‌بدیل حج را زیر سوال برده وحساسیت‌هایی در جامعه به وجود می‌آورد که زیبنده پیروان مکتب اهل بیت (ع) نیست.

  آیت‌الله زین‌العابدین قربانی، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه رشت نیز در این دیدار بر اهمیت برگزاری حج و تعطیل‌ناپذیر بودن این فریضه‌ی حیاتی تاکید و ابراز امیدواری کرد: امســال ضیوف‌الرحمان با آرامی و امنیت و معرفـــــت کامل، حج خود را انجام دهند و به سلامت به کشور بازگردند.

  داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
  این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
  این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
  میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

  نوشته عربستان دیه شهدای مسجدالحرام را پرداخت می کند/ به شایعات توجه نکنید اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.


برچسب ها: عربستان ، دیه ، شهدای ، مسجدالحرام ، را ، پرداخت ، می ،